A koffein természetes stimulánsként könnyen bejut az agyba, és pozitív módon befolyásolja az agysejteket. Mértékletes fogyasztása javítja a koncentrációs készséget.
– A koffein javítja a sportteljesítményt
A koffeinről azt mutatták ki, hogy serkenti az izomműködést, fokozza a mozgékonyságot és csökkenti a fáradtságérzetet, amitől keményebben és hosszabb ideig tudunk edzeni. A koffein közvetlen metabolikus hatást gyakorol az izmokra, így növeli az állóképességet. Sportolás után pedig segít az izomláz legyőzésében.
– Enyhíti a fejfájást
A gyógyszergyártásban is felhasználják főleg felfájás és megfázás elleni készítményeknél.
Hosszú távon:
– Számos szervünkre hat jótékonyan
Javítja az agy, a szív, a bőr és a vese véráramlását, persze csak mérsékelt fogyasztás esetén. A bőséges étkezést követő álmosságot is azért védi ki, mert az agy több vért kap. Serkenti a szívműködést, a bőrben kellemes melegségérzést okoz, a veseerek tágítása révén pedig enyhe vízhajtó hatású.
Napi maximum 3 csésze elfogyasztása 30%-kal csökkenti a szív és érrendszeri megbetegedések kialakulásának kockázatát.
– Könnyíti a légzést
Mivel a simaizmokat és a tüdő hörgőizmait elernyeszti- Nem véletlen, hogy sok megfázás elleni készítményben is megtalálható a koffein.
– Magas az antioxidáns tartalma
Az antioxidánsok védenek a májrák és a vastagbél rák, a cukorbetegség és a szívbetegségekkel szemben is.
– A rendszeres kávéfogyasztás csökkenti a depresszió, a Parkinson-kór és az Alzheimer-kór kialakulásának veszélyét (az Amerikai Nemzeti Egészségügyi Intézet kutatásai alapján).
– A kávé széppé tesz!
Stimuláló tulajdonságai vannak, segít a bőrproblémákon, ezért számos kozmetikai termékekben is felhasználják.
A hosszú távú jótékony hatásokat ugyanúgy megkapjuk koffeinmentes kávéból is, így az arra érzékenyeknek sem kell lemondani az antioxidás jótevő hatásáról.